3. Prague Cup

finale3Ve dnech 2. až 5. května 2013 se v Praze uskutečnil třetí ročník mezinárodního turnaje Prague Cup, který pořádá každé dva roky náš klub EWSC Jaguars Praha. O účast na turnaji projevilo zájem hned devět zahraničních týmů. Spolu s dvěma dalšími českými týmy nás tak nakonec bylo dvanáct, což slibovalo mnoho zajímavých zápasů, ale zároveň i větší starost pro organizátory. Pro odehrání zápasů letošního Prague Cupu jsme si opět vybrali Sportovní halu Radotín a týmy byly ubytovány v prostorách Jedličkova ústavu a škol, Centra Paraple, Hotelu Slavia a ubytovny přímo ve Sportovní hale Radotín.

V pátek se svedly boje ve dvou základních skupinách. Ve skupině A byli – Jaguars Praha, Indians Plzeň, BISO´65 z Nizozemska, Dream Team z Itálie, Rhodie z Belgie a Torpedo Ladenburg z Německa. Ve skupině B Nording Bulls z Německa, Red Devils z Belgie, Rejnoci ze Zlína, Rolling Thunder ze Švýcarska, Star Riders z Nizozemska a Trouble Makers ze Slovinska.

Náš první zápas byl proti favoritovi skupiny – Torpedu Ladenburg. Rozhodli jsme se turnaj začít zostra a nejtěžší soupeř nás měl připravit na další týmy. Nastoupili jsme ale jen v šesti, protože Míša a Vláďa ten den maturovali. A jako na potvoru měl Pavel problém s předním kolečkem, tak jsem v průběhu hry musela „vyskočit“ z brány do hřiště a do brány šel místo mě Artur. Naštěstí to netrvalo dlouho a mohla jsem se do brány zase vrátit. Torpedům v sestavě chyběli dva základní hráči, ale i tak pro ně nebylo těžké zápas ovládnout. Vyhráli 9:2. Standa a Denis si připsali každý po jednom gólu.

Těsně před naším druhým zápasem dorazili naši maturanti a tak jsme proti Rhodie nastoupili už v plné sestavě. S Rhodie jsme naposledy hráli před dvěmi lety na předchozím ročníku Prague Cupu. V první půlce se nám dařilo soupeře přehrávat, ale nakonec se Belgičanům podařilo nás dohnat. Zápas skončil remízou 4:4.

Třetí zápas jsme sehráli s italským týmem Dream Team. Tento tým také patřil k účastníkům Prague Cupu 2011. Tenkrát nás celkem suverénně porazili. Tentokrát to nevypadalo zdaleka tak jednoznačně. V první půlce zápasu jsme se opět ujali vedení, ale pak přišly dvě smolné penalty a rázem se přestalo dařit. Soupeř vyhrál 6:4.

Poslední utkání dne jsme sehráli se známými Indians Plzeň a od začátku se nám vůbec nedařilo. Soupeř dostal šanci v podobě penalty, kterou proměnil, a nám se nepodařilo nic víc než dorovnat skóre na remízu 1:1. Naše skupina byla vůbec ve znamení remíz, takže pořadí po prvním dnu nebylo vůbec jasné. Kromě týmu Torpedo, který byl podle očekávání první, mohli poslední tři skupinové sobotní zápasy naprosto promíchat pořadím.

Ve skupině B se oddělili jasní favorité Star Riders a Red Devils následováni Rolling Thunder, Trouble Makers a Nording Bulls a Rejnoky.

V sobotu dopoledne se dohrávaly poslední zápasy ve skupinách. Pořadí zápasů ve skupině B se muselo proházet, protože týmu Red Devils někdo v noci vykradl autobus, a tak se zdrželi kvůli řešení záležitosti s policií. Naštěstí se ztratila jen navigace. Ale je to nepříjemnost.

V naší skupině A nebylo vůbec nic jasné. Čekal nás zápas s týmem BISO´65 a potřebovali jsme ho vyhrát, abychom se ve skupině umístili co nejlépe. A zápas jsme skutečně vyhráli 4:1.

Skupinu A vyhrálo Torpedo Ladenburg, druzí byli Rhodie, třetí Dream Team, Jaguars skončili nakonec čtvrtí, pátý byl tým BISO´65 a šestí Indians. Skupinu B vyhráli Star Riders, druzí byli Red Devils, třetí skončili Rolling Thunder, čtvrtí Trouble Makers, pátí Nording Bulls a šestí Rejnoci.

Následovaly zápasy o konečné umístění, tedy play-off a první a druhý tým z obou skupin si zahrál semifinále. Čekal nás tedy zápas se čtvrtým ze skupiny B o 7. – 8. místo, což byli Trouble Makers. Bohužel, první půlka nám vůbec nevyšla a prohráli jsme ji 5:1. Na slovinské střely z dálky obrana nemohla najít recept. Ale druhá půlka znamenala obrat. Vyhráli jsme jí 2:0, jenže Slovince jsme už nedohnali. Zápas vyhráli 5:3 a my tak obsadili konečné osmé místo.

Semifinále rozhodlo, že o první místo si zahrají Star Riders a Red Devils a o třetí místo Torpedo a Rhodie. Souboj Torpeda s Rhodie měl jasný vývoj a Torpedo si výhrou 11:1 zajistili pohár za třetí místo. Utkání o první místo bylo mnohem více vyrovnané a napínavé. Tým Red Devils je tým belgické reprezentace, ale i v týmu Star Riders jsou reprezentační hráči. Oba týmy tak předvedli hru na té nejvyšší úrovni, ale nakonec vyhráli Star Riders poměrem 6:3 a stali se tak vítězi třetího ročníku Prague Cup.

Individuální cenu pro nejlepšího střelce získal Marcel van den Muysenberg z týmu Star Riders s celkovým počtem 50 vstřelených branek. Cenu pro nejlepšího hráče s T-stick získal na základě volby všech týmů Jörg Diehl z týmu Torpedo Ladenburg a cenu pro nejlepšího brankáře získala Jana Stárková z týmu Jaguars s úspěšností zásahů 84%. Nejlepším rozhodčím týmy zvolily Davora Matijasevice.

Slavnostní večeře byl poslední bod programu. Všechny týmy se sjely do Žlutých Lázní a kvůli bouřce se musely vměstnat do Tančírny, což se nakonec povedlo. Jídlo bylo dobré a všichni byli nakonec snad spokojení.

Děkujeme všem týmům za účast a doufáme, že přijedou i na další, již 4. ročník Prague Cupu. Dále děkujeme strážníkům Městské policie Praha z útvaru prevence, kteří nám již tradičně pomáhali s časomírou a stavbou hřišť. Děkujeme Nadaci Konto Bariéry za udělený grant na úhradu pronájmu sporotvní haly. Díky patří i firmě Adore Praha za finanční dar na věcné ceny. Streamování pro nás zajistila firma NetRex s.r.o., za což velmi děkujeme. Také děkujeme Davorovi Matijasevicovi a ostatním rozhodčím.

Konečné výsledky

1. Star Riders
2. Red Devils
3. Torpedo Ladenburg
4. Rhodie Belgium
5. The Rolling Thunder Bern
6. Dream Team Milano
7. The Trouble Makers Ljublana
8. Jaguars Praha
9. Biso´65
10.  Nording Bulls Lohmen
11. Indians Plzeň
12. Rejnoci Zlín

Výsledky zápasů
Pořadí střelců
Statistika brankařů