2. Prague Cup

finale2Máme za sebou dva dny nabité zápasy, spoustu adrenalinu, i krásné nové zážitky. Ve čtvrtek večer se do Prahy začaly sjíždět účastnící se týmy. První přijel tým RHODIE Belgium, měl za sebou 12-ti hodinovou cestu, po cestě se jim totiž rozbilo auto. Dále přijel tým ze Slovinska (The Trouble Makers), Itálie (Dream Team H.C. Milano), Nizozemsko (BISO´65), jejichž obrovský autobus se v uličkách Vyšehradu velmi vyjímal a poslední dorazil tým Torpedo Ladenburg z Německa. Tým Cavaliers Praha to naštěstí neměl daleko. Všichni se bez problémů ubytovali a i problém s rozbitým výtahem se naštěstí rychle vyřešil.

V pátek nás čekal náročný den, protože ze sedmi týmů jsme nemohli udělat dvě skupiny, tak hrál každý s každým. Zkrátili jsme hrací čas a tak to pro žádný tým snad nebyl velký problém. Připravili jsme halu, našli ztracené Belgičany (Radotín nejsou Radlice, i když to asi zní podobně) :) a mohli jsme začít.

Jak už jsme mnohokrát psali, náš tým spolu v tomto složení hraje teprve krátce, takže naší hlavní ambicí bylo dobře si zahrát a nenechat se úplně rozstřílet od soupeře, což se nám podařilo. Nejvíce gólů, celkem 9, nám nadělil tým Torpedo Ladenburg, který patří k Evropské, potažmo světové, špičce. Zápas s favorizovanými Němci nás čekal hned na začátku. Hra to byla moc pěkná, všichni se snažili hrát to, co mají. Denis si ale hned v úvodních minutách zranil ruku, takže ho musela vystřídat Jitka, pro kterou to byl první zápas na mezinárodní úrovni vůbec. A zvládla to skvěle. Následovaly zápasy s RHODIE Belgium (0:6), s BISO´65 z Nizozemí (0:4), s Cavaliers Praha (0:6), s Trouble Makers ze Slovinska (0:2) a s italským Dream Team H.C. Milano (2:6), kde se našemu střelci podařilo konečně prostřelit soupeřovu obranu a to hned dvakrát. Že se mu to podařilo zrovna u tak silných soupeřů je velký příslib pro budoucnost. Denis nakonec hrál s provizorně přidělanou T-stick, a snažil se v obraně, Pavel se snažil napadat a velkou část práce na hřišti opět odvedla Iva, naše nejzkušenější kapitánka. Na konci dne jsme byli všichni unavení, ale myslím, že jsme mohli být spokojení.

Druhý den nás čekalo Play off a finálové zápasy. Byli jsme ve skupině o konečné umístění na 5. až 7. místě. Nejprve jsme hráli s BISO´65 (0:6) a pak s Trouble Makers (0:4), takže jsme nakonec obsadili celkové sedmé místo.

Ze semifinálových zápasů vzešli dva finalisté – Torpedo Ladenburg a Dream Team H.C. Milano. Zápas byl velmi napínavý, mohli jsme vidět florbal na světové úrovni, protože hráči z obou týmů se umístili na předních místech na Mistrovství světa. Zápas nakonec skončil 3:1 pro Německo a to mohlo tedy oslavovat další pohár.

V průběhu turnaje došlo k několika zajímavým událostem. Za prvé to byl turnaj bohatý na pády. Tolik pádů nebo „skoropádů“ jsem neviděla dohromady za dva roky. A další pro mě zajímavý moment byla červená karta pro brankáře Cavaliers Praha za posunutí brány na rozhodčího. Cavaliers tak museli hrát ve čtyřech, ale Torpedo projevilo solidaritu a také posadili jednoho svého hráče na střídačku.

Slavnostní vyhlášení se odehrálo v místě závěrečné večeře, tedy na vrcholu Pankráce. Slibovaný skvělý výhled všechny oslnil. Už už jsme chtěli začít bez Italů, kteří se někde zatoulali, protože všichni měli hlad, ale nakonec dorazili. Jak jsem již zmínila, 2. ročník turnaje Prague Cup vyhrál tým Torpedo Ladenburg, za ním skončil tým Dream Team H.C. Milano, na třetím místě se umístila RHODIE Belgium, čtvrtí byli Cavaliers Praha, pátí BISO´65, šestí Trouble Makers a na sedmém místě se umístil náš tým – Jaguars Praha. Zbývalo ještě rozdat individuální ceny. Nejlepší střelec byl po sečtení vstřelených branek Paul Emmering z týmu Torpedo Ladenburg, jako nejlepší hráč s T-stick byl zvolen Pim Boon z týmu BISO´65 a za nejlepšího brankáře trenéři a kapitáni zvolili mě, tedy Janu Stárkovou z týmu Jaguars Praha, což mě víc než potěšilo. A všem moc děkuji.

Večeře v atmosféře oslav a ptačího výhledu byla moc příjemná. Děkování a loučení všech týmů bylo dojemné a moc nás to, jako organizátory potěšilo. Doufáme, že všichni přijedou na příští ročník Prague Cupu. Myslím, že se nám podařilo, aby všechny složky turnaje, tedy ubytování, sportovní hala i místo závěrečné večeře, byly na nejvyšší úrovni.

Děkujeme strážníkům Městské policie Praha, kteří nám dělali časoměřiče a konečně sponzorům, kteří poskytli věcné dary – RWE, IDNES a bytyIHNED.cz. Děkujeme. A děkujeme i všem týmům, které se zúčastnily, a těšíme se na příští ročníky!

Konečné výsledky

1. Torpedo Ladenburg
2. Dream Team Milano
3. Rhodie Belgium
4. Cavaliers Praha
5. Biso´65
6. The Trouble Makers Ljublana
7. Jaguars Praha