5. Prague Cup

Prague Cup 2017, páté vydání tohoto turnaje, se konal v sobotu a neděli (6. a 7. května). V pátek odpoledne se do Prahy začaly sjíždět týmy z celé Evropy, aby se účastnily našeho turnaje. Dva z týmů byly na Prague Cupu nováčci – Iron Cats Zurich a Zeka-Rollers Aargau ze Švýcarska. Tým De Pont Rotterdam přijel z Nizozemí už po třetí a s jednou výhrou a jedním druhým místem byl favoritem turnaje. Tým Torpedo Ladenburg nevynechal ani jeden ročník našeho turnaje – přijel už po páté – a s jednou výhrou a třemi třetími místy se také letos řadil k favoritům. Pro tým Trouble Makers Ljubljana ze Slovinska to byla také třetí účast. Tři týmy z České republiky – Jaguars Praha, New Cavaliers Praha a SK Indians Plzeň – doplnily celkový počet týmů na osm.

Všechny zápasy byly odehrány v jedné základní skupině systémem každý s každým, opět ve Sportovní hale Radotín. Zápasy základní části se hráli v sobotu a v neděli ráno. Týmy hrály na menších hřištích 2×10 minut. Vítězem základní skupiny se stal tým Torpedo Ladenburg, druzí byli De Pont, třetí Zeka-Rollers a čtvrtí Jaguars. Dvojice pro semifinále tak byly jasné. Trouble Makers skončili na pátém místě a Iron Cats na šestém, takže je čekal zápas o páté místo. A sedmí New Cavaliers a osmí SK Indians si zahráli o sedmé místo.

Semifinálové zápasy se hrály na větším hřišti. Jaguáři hráli s Torpedy a De Pont se Zekou-Rollers a žádná překvapení se nekonala – Torpedo a De Pont své zápasy vyhrály a hrály tak spolu finále o trofej a my hráli s týmem Zeka-Rollers o třetí místo. Změny v pořadí nenastaly ani v zápasech o nižší umístění.

V zápase o třetí místo se Zekou-Rollers jsme nebyli úspěšní, porazili nás 3:0 a získali tak bronzovou trofej. Finále mezi týmy Torpedo a De Pont vyhrál tým Torpedo 2:1 po těsném a napínavém zápase. Hráči týmu Torpedo Ladenburg se tak už po druhé stali šampiony Prague Cupu.

Na konec už zbývala jen závěrečná večeře v MeetFactory, kde se konal i závěrečný slavnostní ceremoniál. Konečné pořadí turnaje Prague Cup 2017: Na osmém místě skončil tým SK Indians Plzeň, sedmí skončili New Cavaliers Praha, šestí Iron Cats Zurich, pátí Trouble Makers Ljubljana. Na čtvrtém místě se umístil tým Jaguars Praha, třetí byli Zeka-Rollers Aargau; tentokrát na druhém místě skončil tým De Pont Rotterdam a vítězem se stal tým Torpedo Ladenburg. Individuální cenu pro nejlepšího střelce získal Rodi Feller z týmu De Pont s 39-ti góly. Cenu pro nejlepšího brankáře získal Pascal Vredegoor z týmu De Pont s procentuální úspěšností zásahů 94 %. A nejlepším hráčem s T-stick hokejkou byl zvolen Jörg Diehl z týmu Torpedo. Michael Rosche byl zvolen nejlepším rozhodčím.

Závěrem chceme poděkovat Městské policii, která nám pomáhala. Děkujeme společnosti NetRex s.r.o., díky níž jsme mohli streamovat zápasy. Děkujeme všem, kteří pomáhali s organizací turnaje. A děkujeme všem týmům a hráčům za účast. Doufáme, že přijedete i příště.

Výsledky utkání – základní skupina
Výsledky finálových utkání
Pořadí střelců
Statistika brankářů